Ümit Kaynar

Keşke herkes kendi yaşamının Koç’u olabileceğinin farkına varabilse !

Artık yaşam aracımın dikiz aynasından sürekli geriye bakmaktan vazgeçtim. Geçmişin yaşanmışlıklarının üstüne yangına körükle gider gibi değil; bana kazandırdığı tecrübe adına bir kova su dökerek gidiyorum.

Yaşam aracımın farlarının önümde aydınlatabildiği nokta artık benim için yeterli oluyor. Çünkü kendi değişimimi sağlamadan ilerleyemeyeceğimi biliyorum. Özetle; yaşam aracımın farları neden tüm geleceği aydınlatamıyor diye yakınmıyorum. Ayrıca hepimiz için dünyada eşit olan tek şey, yani zamanı bile ancak vakti geldiğinde kullanabileceğimin farkındalığına ulaştım. Avans zaman diye bir uygulama yok! Bu yüzden henüz gelmemiş ve yaşamaya başlayamadığım Gelecek için de endişe duymayı sınırlandırdım.

Sonuçta; yaşadığım, keyif aldığım, sorunlarıma çözüm ve hedeflerime uygun adım belirleyebildiğim, gidişatımı kontrol edebildiğim, benim dışımda olup kontrol edemeyeceğim sabitliklerle gereksiz yere uğraşmak yerine; kendi değişimimi sağlayabileceğim değişkenliklerimle ilgileniyorum. Yaşamda keyif yaratmaya çalışıyorum; vermemin almaktan daha önemli olduğu gerçeğini unutmadan !

Tüm bu güzel farkındalıklar adına çok teşekkür ederim Sevgili Profesyonel Koçluk Akademisi..

Şu ana kadar olduğu gibi; bundan sonra da yolunuz açık ve tüm katılımcılarınız da Muhteşem olsun !

Sevgiyle Kalın Lütfen…

Profesyonel Koç

Eski Bankacı – Yeni Sigortacı

Yaşam boyu kendi hayatının ve eski yaşamından yeni yaşamına dönüşümünü bekleyenlerin Koç’u

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı Mezunu – 2013