Hakkımızda

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan Profesyonel Koçluk, sadece popüler değil; aynı zamanda Düşünmenin ve Öğrenmenin sistemi olarak başarısı kanıtlanmış bir disiplindir.Daha fazla sayıda insanı bu meslek ile tanıştırmak ve kendisini  Değişim'in Yöntemi olarak ortaya koyan bu sistemi hak ettiği öneme ve değere ulaştırmak hedefi ile ”10 yılı aşkın süredir” Koçluk eğitim programları düzenlemekte ve bireysel koçluk hizmetleri sunmaktayız.

 

Her bir yaşam alanınızdaki mutluluğunuzu, başarınızı, performansınızı, verimliliğinizi ve yönetim becerilerinizi bulunduğu halden, daha İyi hale getirmek; yolculuğunuzda size eşlik etmek ve bu düşünce doğurtucu süreçte size ayna olmak koçluk mesleğinin en temel amacıdır.Her bir eğitimimizin temel kazanımı, mezunlarımızı önce kendi hayatlarının Koç'u haline getirmek, sonrasında çevrelerinde bu konuda faydalı olmalarını sağlamaya çalışmaktır.

 

Çalıştığımız üniversite, kurum ve iş birliği halinde olduğumuz firmalar aracılığıyla fazla sayıda insanı Profesyonel Koçlukla tanıştırdık ve yeni bir meslek edinmelerine katkıda bulunduk. 2020 senesinin Nisan ayından itibaren Burcu Özyürek Alp, MCC’nin yazdığı ve ICF’ten ACSTH statüsünde onay alan Bireysel Koç Eğitim Programımızı da eğitimlerimize eklemekten büyük gurur duymaktayız.

 

Sürdürmekte Olduğumuz Eğitimlerimiz;

ICF’ten ACSTH statüsünde onay almış Bireysel Koç Eğitim Programımız: Individual Coach Training Program

Koç Eğitmenlerimizin kendi tasarlamış oldukları atölyeleri;

  • Koçluk Atölyesi,

  • Eğiticinin Eğitimi Atölyesi,

  • Öğrenci Koçluğu Atölyesi

 

Profesyonel Koçluk Akademisi sözünü ettiğimiz eğitimlerimizin tek bir çatı altında toplanması amacıyla Profesyonel Koç - MCC Burcu Özyürek Alp tarafından kurulmuş, Mezun buluşmalarını, Yaşam Boyu Gelişimi, Öğrenmeyi ve Takip sürecini önemsediğimizden dolayı da ‘Akademi’ adını almıştır.

 

 

Burcu ÖZYÜREK ALP, MCC 

Kurucu, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni, Mentör, Öğretim Üyesi, Yazar

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Felsefe bölümlerinde lisans eğitimini tamamlamıştır.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Akredite Koç Eğitim Programlarının yanı sıra İnsan Kaynakları Yönetimi, Eğitim Koçluğu ve Liderlik alanlarında da almış olduğu eğitimlerle 600 saate yakın mesleki eğitim bilgisine sahiptir.

2008 senesinden bu yana;

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ( EKOSEM ) bünyesinde Koçluk Sertifika Programı ve Profesyonel Koçluk Atölyesi yazarlığı ve eğitmenliği yapmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) de Temel Koçluk dersleri vermiştir.

Beş sene boyunca İzmir Ticaret Odası’nda Profesyonel Koçluk eğitmenliği yapmış ve kendi yazdığı atölyeleri sunmuştur.

Bunun yanı sıra on seneyi aşkın süre, çeşitli üniversitelerde ve eğitim kurumlarında dönemsel Eğitim Koçluğu programları uygulamış, bireysel ve grup çalışmaları olarak öğrencilerin sınavlara hazırlanma süreçlerinde koçluk desteği vermiştir.

Kariyerinin son dönemlerinde kurumsal firmalarda Yönetici Koçluğu ve Kurumsal Koçluk Atölyeleri oluşturup uygulamakta ve yöneticilere Koçluk hizmeti vermektedir.

Profesyonel Koçlar için, Kurumsal Koç kimliği oluşturma noktasında bireysel Mentörlük hizmeti vermektedir.

Mentörlük yaptığı konular ise; Sosyal Medya'da görünürlük, kendi Koçluk eğitim programlarını oluşturma, Koçluk CV'si hazırlama, Koçluk alanında ticari kimlik yapılandırma ve sözü edilen çalışmalara süpervizyon verme şeklindedir.

3.000 saate yakın bireysel koçluk saati bulunmaktadır. 30.000'den fazla sayıda kişiye Koçluk Eğitimi vermiştir.

Tüm çalışmalarını kendi kurduğu Profesyonel Koçluk Akademisi markası adı altında toplamıştır.

Bireysel Koç Eğitim Programı adıyla ICF'ten ACSTH statüsünde onay alan kendi Koç Eğitim Programını yazmıştır. (2020 – Ocak)

Öğretim Görevlisi statüsü ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda “Koçluk, Liderlik ve Kariyer Yönetimi” dersini de sunmaktadır. (2020 – Şubat)

"Tanıştırayım Koçluk" ismiyle kendi yazmış olduğu kitabı Mayıs 2021 tarihinde okuyucu ile buluşmuştur.

Bu yolculuğun yeni başladığını düşünerek, koçluk mesleğinde keyifle yol almakta ve üretmeye devam etmektedir.

Kendini ve yolculuğunu en iyi tanımlayan sloganı ise KOÇLUK KAZANSIN ! olarak belirlemiştir.

ÖZGE KOVALI YİĞİT, PCC

İnsan Kaynakları Profesyoneli, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni

 

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Lisans ve İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yönetim Organizasyonu Yüksek Lisans Programı mezunu olan Özge Kovalı Yiğit,

Profesyonel iş yaşamına başladığı tekstil üretim ve perakende sektörlerinde, planlama, müşteri ilişkileri, yönetim ve insan kaynakları alanlarında 15 yıla yakın kurumsal kimlikte çalışmıştır.

2020 Mart ayı itibari ile Profesyonel Koçluk Akademisin’de  Kurumsal&Bireysel Koçluk Hizmetleri vermekte ve Eğitmenlik yapmaktadır.

5000 saat – 10.000 katılımcı eğitmenlik tecrübesi bulunmaktadır.

Bireylerin Koçluk Becerilerini kullanarak, kendilerini keşfetme yolculuğunu konu alan, farklı konu başlıklarında kişisel farkındalık atölyeleri tasarlamakta ve sunmaktadır.

Eğitimlerinde çalıştığı ana konulardan bazıları; Stres ve Zaman Yönetimi, Duygusal Dayanıklılık, Şiddetsiz İletişim, Konsantrasyon ve Odaklanma, Hedef Belirleme ve Motivasyon Etkili Sunum Teknikleri, Eğiticinin Eğitimi, gibi konularda çok sayıda Kişisel Farkındalık eğitimleri vermekte ve tasarlamaktadır..

500 saate yakın bireysel koçluk tecrübesi bulunmaktadır.

500 saate yakın (Uluslararası Koçluk Federasyonu ) onaylı koçluk eğitimini tamamlamıştır ve NLP Practitioner dır.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) – PCC Ünvanlı Koçtur.

Üniversite yıllarından bu yana  sivil toplum kuruluşunda, gönüllü olarak görev almaktadır. 2014 yılından bu yana gönüllü koçluk&mentörlük projelerinde profesyonel koç, mentör ve eğitmen kimliğinde görev almaktadır.

Birlikte çalıştığı sivil toplum kuruluşları ve derneklerden bazıları;  ICF Türkiye – EMCC - Peryön – Ege Üniversitesi – İzmir Büyükşehir Belediyesi Havagazı Gençlik Yerleşkesidir.

Profesyonel Koçluk Akademisi bünyesinde oluşturulan sosyal sorumluluk projelerine ekip liderliği yapmaktadır.

Tekstil Mühendisleri Odası, PERYÖN ve ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesidir.

ICF Türkiye - Ege Bölge Takımında aktif olarak görev almaktadır.

 

Detaylı CV İçin Tıklayınız >>

GÜLCE ÖZÇİT GÜREL, ACC

Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni

 

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden 2013 yılında mezun olmuştur.

2017 yılında İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü İmmunoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimi tamamlamış ve yine aynı bölümde doktora programına başlamıştır.

2019 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlayarak, TUBİTAK ve üniversite BAP birimi destekli birçok projede yürütücü ve bursiyer araştırmacı olarak görev almanın yanı sıra öğretmenlik yapmıştır.

Sağlık bilimleri ve İmmunoloji alanında ulusal ve uluslar arası pek çok kongre, konferans ve seminere katılarak konuşmalar yapmıştır.

2020 yılında Profesyonel Koçluk Akademisi ‘’Bireysel Koç Eğitim Programı - Individual Coach Training Program - ACSTH - ICF" (64 Saat) eğitimini tamamlamış ve Koç Eğitmenliğine başlamıştır. Şu anda 200 saate yakın ICF Onaylı eğitimi bulunmaktadır.

 

Tamamladığı Atölyeler:

Profesyonel Koçluk Akademisi - Öğrenci Koçluğu Atölyesi
Profesyonel Koçluk Akademisi - Eğiticinin Eğitimi Atölyesi
Profesyonel Koçluk Akademisi - Koçluk Atölyesi
Profesyonel Koçluk Akademisi - NLP Atölyesi'dir.

Emotion Coaching UK tarafından ‘’Duygu Koçluğu Mentorluğu’’ eğitimine katılmıştır. Öğrenci koçluğu ve buna entegre olarak ebeveynlere yönelik Duygu Koçluğu konusunda çalışmalar düzenlemektedir.

Mare Fidelis, Yönetici ve Lider Koçluğunda Ustalık Serisi eğitimlerine katılmıştır. Halen kurumlarda koçluk alanında projeler geliştirmekte ve onlara koçluk desteği vermektedir.

Öğrenci ve öğretmenlere yönelik olarak Eğitim Koçluğu, Çocuklar için Koçluk, Nörobilim gibi alanlarda kendi yazmış olduğu atölye ve seminerleri eğitim kurumlarında ve Profesyonel Koçluk Akademisi'nde sunmaktadır.

Profesyonel Koçluk Akademisi Kişisel Gelişim Seminerleri kapsamında birçok alt başlıkta online seminerler vermektedir.

Önceleri EMCC - Kariyer Melekleri Projesi başta olmak üzere bir çok gönüllü koçluk ve mentörlük çalışmasında yer almıştır. Şu anda Profesyonel Koçluk Akademisi bünyesinde oluşturulan sosyal sorumluluk projelerinde de aktif bir şekilde yer almaktadır.

MELTEM GÜRALP KAHYA, ACC

Profesyonel Koç - Koç Eğitmeni

 

2000 yılında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde Lisans Eğitimini tamamlamıştır.
Üç yıl inşaat sektöründe faaliyet gösteren Termosan Ltd.Şti ve Tümaş  A.Ş. firmalarında Proje Mühendisi olarak (1999-2005);
Sekiz yıl  Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Bozankaya Otomotiv A.Ş. firmasında  Satın Alma Mühendisi ve Yönetici olarak çalışmıştır. ( 2005 - 2014)
Toplam 15 yıllık kurumsal iş tecrübesine sahiptir.
ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Onaylı 96 saat koçluk eğitimi, 220 saate yakın bireysel koçluk seansı tecrübesi bulunmaktadır.
2021 yılında Profesyonel Koçluk Akademisi ‘’Bireysel Koç Eğitim Programı - Individual Coach Training Program - ACSTH - ICF (64 Saat) eğitimini tamamlamış ve 2022 yılında Koç Eğitmenliğine başlamıştır.
2021 yılından bu yana Kurumsal & Bireysel Koçluk hizmeti sunmaktadır.
İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü (AUZEF) öğrencisidir.
MMO(Makine Mühendisleri Odası),ICF(Uluslararası Koçluk Federasyonu)Global ve Türkiye üyesidir.

 

Aldığı Eğitimler ve Atölyeler

ICF Onaylı – 64 Saat Bireysel Koç Eğitim Programı (BKEP), (ACSTH) Profesyonel Koçluk Akademisi – Şubat 2021
ICF Onaylı – 24 saat – Aile ve İlişki Koçluğu Eğitimi – (24 CCEU’s) – Optimal Koçluk – Mart 2021
ICF Onaylı -7,5 saat -Yönetici ve Lider Koçluğunda Ustalık Serisi Modül 1-MareFidelis–( 7.5 CCEU’s) - Mayıs 2021
EDUCERT -Altınbaş Üniversitesi Onaylı-100 saat -NLP(Beyin Dili Programlama ) Uygulayıcısı Eğitimi-Ocak 2020
EDUCERT -Altınbaş Üniversitesi Onaylı-50 saat -Bioenerji Uygulayıcısı Eğitimi-Ocak 2020
20 saat-Eğiticinin Eğitimi Atölyesi-Profesyonel Koçluk Akademisi-Mart 2022
12 saat-İlişki Koçluğu Atölyesi-Profesyonel Koçluk Akademisi-Nisan 2021
8 saat-Ennegram Eğitimi-Profesyonel Koçluk Akademisi-Ağustos 2021
8 saat- Enerji Merkezleri Atölyesi-Profesyonel Koçluk Akademisi-Eylül 2021
3 saat-ACT Türkiye (Adanmışlık ve Kabul Terapisi)-Mükemmeliyetçiliğin acısına mükemmel çözüm-Mayıs 2022
3 saat-ACT Türkiye (Adanmışlık ve Kabul Terapisi)-Duygu Tiryakiliği-Mayıs 2022
Hayır Diyebilme Sanatı-Profesyonel Koçluk Akademisi-Aralık 2021
Mindfulness Nedir?-Profesyonel Koçluk Akademisi-Şubat 2021
Kurumsal Koçluk-Profesyonel Koçluk Akademisi-Nisan 2021
Sabotörlerin Farkına Varmak-Profesyonel Koçluk Akademisi-Mayıs 2021
Point Of You İle Duygusal Çeviklik-Optimal Koçluk-Mayıs 2021
Oyunlarla Koçluk-Optimal Koçluk-Mayıs 2021
Kendi Hayatlarının Lideri Gençler-Optimal Koçluk-Mayıs 2021
Hayatla İletişim ve Empati Eğitimi-Profesyonel Koçluk Akademisi-Haziran 2021
Hayatla iletişim Atölyesi-Profesyonel Koçluk Akademisi-Haziran 2021
Minfulness Sempozyumu-Mindfulness Institute-Haziran 2021
Korkuların Esiri Olma “Kendi Önünden Çekil” Atölyesi-Profesyonel Koçluk Akademisi-Temmuz 2021
Duygularla Akıllı Olmak-Profesyonel Koçluk Akademisi-Ağustos 2021
Masal Atölyesi Seri 1:Yaşam Döngüleri-Profesyonel Koçluk Akademisi-Mart 2022

 

Tasarladığı Eğitimler:

İkigai ,Bir Yaşam Felsefesi olarak “Yaşam Amacı “ Kişisel Farkındalık Atölyesi:
Bireylerin koçluk becerilerini kullanarak yaşam amaçlarını keşfetme yolculuğunu konu alan kişisel farkındalık atölyesidir.

 

Gönüllü Projeler

Profesyonel Koçluk Akademisi bünyesinde oluşturulan sosyal sorumluluk projelerine ekip liderliği yapmaktadır.
ÇYDD(Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği),
TEV(Türk Eğitim Vakfı),
Ege Üniversitesi “Kariyer Melekleri”  mentörlük projesinde 2021-2022 mentor olarak görev almaktadır.
Profesyonel Koçluk Akademisinin gönüllü koçluk projeleri;
Digital Yerliler Akademisi gönüllü koçluk projesi,
Pigençlik Derneği  ile “Yeni Bir Ben” projesi,
İzmir Ekonomi Üniversitesi ile “Kariyerini Koçlukla Yönet” projesi,
İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile “Koçlukla Kendini Tanı” projelerinde gönüllü koç olarak yer almıştır.

 

BİRSEN TURHAN, ACC

Profesyonel Koç

 

KOÇ EĞİTİM PROGRAMI - ESKİŞEHİR ÇÖZÜM ORTAĞI

 

Ankara Üniversitesi Finans ve Bankacılık Bölümü'nden 1998 yılında, Anadolu Universitesi İşletme Bölüm'nden 2002 yılında  mezun olmuştur.

Finans ve Bankacılık Sektörörünün öncü gruplarından birinde 12 yıl yönetici olarak çalışmıştır.2014 yılında başladığı kendi aile şirketinde halen yönetici olarak çalışmaktadır. 2018 yılında Eskişehir Ticaret Odası Kadın Girişimciler  İcra Kurulu Yönetiminde aktif rol almaya başlamıştır.

2020 yılında Profesyonel Koçluk Akademisi Bireysel Koç Eğitim Programı - Individual Coach Training Program – ACSTH – ICF (64 Saat) eğitimini tamamlamıştır.

Mart 2020 yılında  “Mutlu Koçluk Akademisi”ni kurmuştur.

Mayıs 2020 yılında Profesyonel Koçluk Akademisi ve Mutlu Koçluk Akademisi çözüm ortaklığı oluşturularak  ''BKEP ESKİŞEHİR'' adı altında ''Bireysel Koç  Eğitim Programı - Individual Coach Training Program Koç Eğitimleri verilmeye başlanmıştır.

Temmuz 2020’dan beri ICF Ünvanlanma süreci devam etmektedir.

 

Tamamladığı Atölyeler;

Profesyonel Koçluk Akademisi - Öğrenci Koçluğu Atölyesi

Profesyonel Koçluk Akademisi - Enneagram Atölyesi

Profesyonel Koçluk Akademisi - Duygusal Zeka Atölyesi

Profesyonel Koçluk Akademisi – İş Yaşamında Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi

Profesyonel Koçluk Akademisi bünyesinde oluşturulan sosyal sorumluluk projelerinde aktif bir şekilde yer almaktadır.

 

İNCİ AYDIN

Profesyonel Koç, Eğitim Koordinatörü

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden 2018 yılında mezun olmuştur.

2018 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden tezli yüksek lisansına başlamış ve halen devam etmektedir.

2021 yılında Özel Eğitim Öğretmenliği sertifikasını alarak iki dönem boyunca devlet okulunda Özel Eğitim öğretmenliği yapmıştır.

2021 yılında Profesyonel Koçluk Akademisi Bireysel Koç Eğitim Programı -Individual Coach Training Program – ACSTH – ICF (64 Saat) eğitimini tamamlamıştır.

Mart 2022’den itibaren Profesyonel Koçluk Akademisi’nde Eğitim Koordinatörlüğüne başlamıştır.

Nisan 2022’den beri ICF Ünvanlanma süreci devam etmektedir.

2022’de ICF onaylı Eğitim ve Öğrenci Koçluğu ve Kariyer Koçluğu sertifikasını almıştır.

Profesyonel Koçluk Akademisi bünyesinde oluşturulan sosyal sorumluluk projelerinde aktif bir şekilde yer almaktadır.

 

Katıldığı Seminer ve Atölyeler;
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite (DEHB/ADHD)- 4 Saat/2022- Timur Yılmaz, Nöroloji Uzmanı
Mahşerin Dört Atlısı; Stres, Bağımlılık, Öfke, Unutkanlık- 8 Saat/2022- Timur Yılmaz, Nöroloji Uzmanı
Farkındalıkla Odaklanma Semineri- 1 Saat/2022- Gülce Özçit Gürel, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni
İKİGAİ Bir Yaşam Felsefesi Olarak; “Yaşam Amacı” Semineri- 1 Saat/2022- Meltem Güralp Kahya, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni
Çocuklar için Koçluk Atölyesi- 12 Saat/2022- Gülce Özçit Gürel, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni
Kariyer Pusulası Atölyesi- 24 Saat/2022- Burcu Özyürek ALP /Profesyonel Koç, MCC,Koç Eğitmeni

ICF Etik Kurallar ve Yetkinlikler Semineri -1 Saat /2022 – Gülce Özçit Gürel, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni
Taç Çakra Atölyesi -1,5 Saat/2022- Gülcan Akmaz/ Reiki Master Eft Uygulayıcısı, Jean Andrienne Arınma Sistemi Uygulayıcısı, Profesyonel Koç
Öğrenci Koçluğu Atölyesi – 16 Saat/2021- Özge Kovalı Yiğit /Profesyonel Koç
Hayal Panosu Atölyesi– 2,5 saat /2021/ Gizem Öztürk Özgüzel/ Bütünsel Gelişim Koçu
Yaşam Ağacını Süslemek Atölyesi -3,5 saat/2021– Çiğdem Eren Kirazoğlu /İletişim Danışmanı, Yönetici Koçu
“Hayır Diyebilmenin Gücü” Semineri -1,5 saat/2021- Özge Kovalı Yiğit /Profesyonel Koç