Ayper Demirören Çeltik

Koçluk yolculuğum bundan 10 yıl önce bazı arayışlar içerisindeyken, Tasavvuf ile birleşmiş kişisel gelişim kursu olan Mucizeler kursuyla başlamıştı.

Bu kursta belli bir süre sonra Lider Koç olarak devam ettim. Hiç durmadan hayatıma eğitim eklediğim bir yolculuğun içindeydim. Aldığım Koçluk Eğitimi sertifikalarıyla ve Nlp – Kuantum Master olarak yoluma devam ederken, bir yandan da Yoga eğitmenliğimi hayatıma kattım. Bundan daha önce de çocuklara ve yetişkinlere dans eğitmenliği de yapmaktaydım. Dans eğitmenliğime hamile kaldığım anda veda etmiştim. Daha sonra Başkent Üniversitesi’nden ön lisansımı tamamlayıp yoluma devam ederken bir şeylerin tam olmadığına dair içimde bir ses sürekli beni kemiriyordu.

İki yıl önce karşıma Sevgili Hocam Burcu Özyürek Alp çıktı. Anlattıkları dikkatimi çok çekmişti. Tam da benim içimdeki eksiklere dokunuş yapıyordu. Görüşme talebinden iki yıl sonra kendisinden Profesyonel Koçluk Eğitimi almak nasip oldu. Havalara uçtum.

Aldığım bu karar artık içimdeki o eksik sesin tamamlayıcısıydı. Gerçekten de dersimin ilk gününde ne kadar da doğru bir yerde olduğumu anlamıştım.

O ilk gün Burcu Hocamdan aldığım Koçluk seansıyla artık burada olmanın gücünü ve farkını tescilleyerek derslerimi tamamladım. Ve artık Koçluk yolculuğum taçlanmıştı!

Muhteşem bir Akademi; Muhteşem bir ekip ve Muhteşem öğretmenleriyle

bu Akademi’nin bir mezunu olmak bir ayrıcalıktır diyorum!

Her daim elleri üzerimizde ve hep daha iyiye gidebilmemiz için verdikleri destekler inanılmaz!

Şunu özellikle belirtmek isterim ki;

İki kurumdan da Koçluk eğitimi almış biri olarak, buradan aldığım eğitimlerin farkını direkt hissetmiştim.

Profesyonel Koç’un, empati kurma, aktif dinleme, yargılamama, gizliliğe saygı, etik standartlara uyma ve bunun gibi bir çok özelliğini, biz Koçlara bir değer olarak oturtmuş bir Akademi’nin mezunu olarak, bu yolu ettiğimiz yeminler ışığında parlaya  parlaya yürüyeceğime bir kez daha And içerim!

Bu keyif dolu yolculuğu tatmanız için hayatınızda kendinize ve sevdiklerinize bir hediye verin. Bu hediye Profesyonel Koçluk Akademisi mezunu bir Koç olmak olsun!

Hediyelerin hiç bitmediği mucize dolu bir serüveni tatmanız dileğiyle…

Başta Burcu Özyürek Alp, MCC Hocam olmak üzere, Meltem Hoca’ma ,Gülce Hoca’ma ,Özge Hoca’ma  ve İnci Hoca’ma teker teker teşekkürlerimi sunuyorum…

 

Bireysel Koç Eğitim Programı Mezunu – 2022