Şenda Öz Dikmen

Koçluk ile tanışmam Ticaret Odasının hafta sonu programıyla başladı.

Sayın Burcu Özyürek Alp Hocamızın o muhteşem anlatımı ve derin bilgisiyle 2 gün
su gibi akıp geçti. Sonrasında 60 Ders Saatlik Sertifika Eğitim Programına devam ettim.

Koç kişinin bildiği doğruyu ona keşfettiren kişidir. Koç kişiyi bulunduğu noktadan ulaşmak istediği yere taşır ve tüm bunları yaparken de nötrdür.

Koçun alet çatasında bulunan yöntemlerden biri olan yaşam çemberi ile farkındalık sağlarız ve değiştirmek istediğimiz bir şey varsa oradan yola çıkarız. Koçluk olumlu düşünmeyi ,güçlü kelimelerle açık uçlu soru sorabilmeyi yani doğru iletişim kurmayı, can kulağı ile dinlemeyi, geri bildirim yapabilmeyi ve en önemlisi değer verdiğimiz bir şeye ulaşmak için hedefimizi doğru koyup 11 hedef kriterini yerine getirip kontrat yapmamız gerektiğini öğretti.

Hedef belirledikten sonra, Eylem adımlarımı belirleyerek hedefimize ulaşmak için neler yapabiliriz? Kontratımızın sürekliliğini nasıl sağlarız? Bunun için bir hatırlatıcıya ihtiyacımız var mı? Tüm bunların eğitimlerini aldık. Uygulamalar sayesinde pekiştirdik. Mezuniyetten sonra da Burcu Hocamızın Mentörlük Hizmetiyle aldığımız tüm bu eğitimleri pekiştirdik. Kurumsal Koçluk, Eğitim Koçluğu ya da Yaşam Koçluğu yaparak yolumuza devam ediyoruz.

Tüm bu eğitim sırasında sorularımız sabırla dinleyen ve bıkıp usanmadan tekrar tekrar anlatıp bizi aydınlatan Burcu Özyürek Alp Hocamıza bir kez daha teşekkür ederim.

Profesyonel Koç

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı Mezunu – Aralık 2015