Özge Öğürlü

Koçluk hakkında hiçbir fikrim yoktu. Çevremdekilerin bana koçluk yapabileceğimi söylemesiyle hemen araştırmaya giriştim. Yine yakın bir arkadaşımın koçluk eğitimi için “ICF onaylı eğitim al mutlaka” demesiyle önce ICF, sonra Burcu Hoca’mız ile tanışmış oldum.

Karar vermeden önce epey araştırma yapmış olsam da Burcu Hoca’mızın söyledikleri bende en ufak bir tereddüt bırakmamıştı. Eğitim almaya kesin karar verdiğimde ise önce adaşım Özge Hocam, sonra Funda Hocam telefonla bana ulaştılar. Benimle konuşmaları ve samimiyetleri, ne kadar doğru bir karar aldığımı bir kez daha hatırlattı bana.

Adı gibi profesyonel işleyen bir program olan Bireysel Koç Eğitim Programı’nı tamamladım. Hep dedikleri gibi önce kendime koçluk yapmayı öğrendim. Bu adımı atmama vesile olan her soru cevabını buldu.

Burcu hocam ile ilk görüştüğümüz 2020 senesi Temmuz ayındaki ‘ben’ ile şimdiki ‘ben’ arasında büyük ve olumlu bir fark var. Üstelik yeni ‘ben’ başkalarına da benzer faydaları sağlamaya başladı. Bu güzellikleri birileriyle paylaşmak sözcüklere sığmayacak kadar değerli.

Değişmeyi istiyordum, hayatımda yeni kapılar açmaya ihtiyacım vardı. Profesyonel Koçluk Akademisi kaybettiğim anahtarlarımı bulmamı sağladı.

Akademi ve ICF ile paylaşımlarımız çok kıymetli, bu paylaşımların yıllarca artarak süreceğini umut ediyorum. Herkese, bu paylaşımı tatması için kendine bir fırsat vermesini temenni ediyorum.

Sevgiyle

Bireysel Koç Eğitim Programı Mezunu – 2020