Özge Kovalı Yiğit

Şimdiye kadar nasıl bir eğitim almış olursanız olun gelişen dünya düzeninde tek bir gerçek var: “Yaşam Boyu Öğrenme”

Yaşam boyu öğrenme vizyonumla gelişme ve öğrenme arzusu ile yanıp tutuşurken, karşıma koçluk eğitimleri seçeneği çıktığında çok heyecanlandım. Çünkü bu yolculuk benim için sonsuzluk demekti.

Koç olabilme yolculuğumda gittiğim yolun sonsuzluğundan beslendim ve attığım her adımda güçlendim. Şimdiye kadar okuduğum kitapların ve katıldığım eğitimlerin, koçluk eğitiminden sonra bu kadar anlamlı olacağı hiç aklıma gelmezdi. Meğer tek eksiğim bu bilgilere ve dünyaya koçluk gözlüğü ile bakıp anlamlandırabilmekmiş.

Profesyonel koç olarak bu mesleği icra edin ya da etmeyin, her yetişkin bireyin kendisine, ailesine ve çevresine faydalı, farkındalık dolu birey olabilmesi için koçluk bakış açısına sahip olabilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Koç olma yolculuğunuzda hangi ekolden eğitim alırsanız alın, popüler kaygılardan uzak, meslek etiğine sahip çıkan, bu işi sadece bir iş olarak değil aşkla öğreten bir eğitmenden ve bu vizyona sahip bir okuldan eğitim almanızı tavsiye ederim.

2018 yılında ICF Onaylı koçluk eğitimlerini araştırırken tam da yukarıda ki tanıma uyan Sevgili Hocam Burcu Özyürek Alp, PCC ile yollarımız kesişti. Gerek mesleki bilgi ve donanımı gerek koçluk vizyonu ile kendisini her zaman örnek aldım almaya da devam ediyorum.

Profesyonel Koçluk Akademisi öğrencisi olarak başladığım yolculuğuma, Burcu Hocam’dan aldığım vizyon ve aşkla Profesyonel Koçluk Akademisi Eğitmeni olarak devam etmenin gururunu yaşıyorum.

Profesyonel Koçluk Akademisi & ID Coaching International Bütünsel Gelişim Koçluğu mezunu

Bireysel Koç Eğitim Programı mezunu

ACC ünvanlı Koç

Profesyonel Koçluk Akademisi Koç Eğitmeni