Merve Atay

Bu eğitime başladığımda hayatımda bu denli bir değişim olacağını bilmiyordum. Başıma gelecek iyi gelişmelerden habersiz eğitim yolculuğuna başladım.

Üç yıllık Organizasyon Yöneticiliği yaptığım kuruma ait olmadığımı, yolumu başka bir yöne çevirmem gerektiğini anladım. Kendimle ilgili farkındalıklarım kendimle yüzleşmeme, kendimi yeniden tanımama ve ucu bucağı olmayan bir yolculuğa vesile oldu.

Kendi gelişimim için almaya başladığım eğitimi, iş olarak nasıl yapabilirim? diye düşünmeye başladım. Bu düşünmenin her şeyin başlangıcı olabileceğini nereden bilebilirdim ki? Hayatıma bu denli dokunan aldığım eğitimi başkalarına da ulaştırmalıyım diye düşünmeye başladım. Eğitim sürecinde eğitmenlerimiz bizlere ‘’Koçluğu ne kadar hayatınıza alırsanız o kadar etkisini görür ve bunu daha profesyonel yaparsınız ‘’ demişlerdi. Hayatımda uygulamaya başladığım an bu cümlenin anlamını anlamıştım.

Beni içine çeken şeyin ne olduğunu düşündüm önce; ‘’Neden Koçluk ?’’

Cevabı çok kısa sürede buldum başka bir bireyin keşif yolculuğunda yol arkadaşlığı yapıp ona ışık olmak muazzam bir duygu. Eğitimlerde ki sıcaklık, aidiyet duygusu, tecrübe paylaşımı ne kadar doğru bir yolda olduğumu her seferinde hatırlattı bana.

Bu farkındalıkların hepsi tabi ki Başta Burcu Hoca olmak üzere Funda Hocam ve Özge Hocanın katkılarıyla sağlandı. Mesleklerini bu kadar içten bu kadar severek yapmasalar belki bu kadar içselleştiremeyecektim koçluğu. İyi ki Profesyonel Koçluk Akademisiyle bu yola başlamışım. Bu ailenin bir parçası olmak benim için gurur verici.

Sadece kendi çevresine ışık verebilen bir mumdum sizin sayenizde daha geniş kitlelere dokunabiliyorum. Emeğiniz, öğrettikleriniz paha biçilemez. Bu eğitimi bizlerle buluşturan başta Burcu Hocama, çok kıymetli eğitmenlerim Funda Hocam ve Özge Hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Bireysel Koç Eğitim Programı Mezunu – 2020

Profesyonel Koçluk Akademisi

Eğitim Koordinatörü