Koçluk Mesleğinin Yaşamıma Katkısı Ne Oldu?

NİHAN ERAN – TASKER

Koçluk, önce kendi yaşamımda ve sonrasında çevremdekilerin yaşamlarında farkındalık yaratmama yardımcı oldu. Eğitimin en başında başlayan bu farkındalık yolcuğu, hedefe odaklanmayı ve geleceğin bir koçun ilgilendiği noktalar olduğunu öğretirken, benim hayatımda da bunların asıllar olduğunu gösterdi. Her bir ders, aklımda türlü türlü ışıklar yakıyor ve kendimi geliştirmeme öncülük ediyordu.

Hayatımın çok enteresan bir döneminden geçmekteyken, Koçluk mesleğini öğreniyor olmam benim bu dönemi daha rahat, daha bilinçli ve motivasyonu kaybetmeden geçirmemin büyük bir yardımcısı oldu.
Koçluğun en güzel yanlarından biri olan çözüm odaklı düşünce sistemi, beni ve ailemi bir çok konuda hızlı bir şekilde sorunlardan sıyrılıp, aşama kaydederek sonuca ulaştırdı.
Unutmamak gerekir; olumsuzluklar hayatımızda hep olan şeylerdir ama bunlardan kurtulmak siz yaşamınızın koçu olursanız çok kolaydır.
Tüm koçlara ve koç adaylarına ışıl ışıl parlayan ve kendi senaryolarını film perdelerinde canlandırdıkları bir koçluk yaşamı diliyorum.

PROFESYONEL KOÇLUK SERTİFİKA PROGRAMI MEZUNU – 2014