Funda Atay Taşkıran

İnsan olmanın doğasında var anlam arayışı…

Tıpkı Aristoteles’in ünlü yapıtı ‘’Metafizik’’ te de yazdığı gibi ‘’Bütün insanlar doğal olarak bilmek isterler’’.

Özel sektörde öğretmen ve idareci olarak görev yaptığım süreçte işini aşkla yapan bir öğretmen olarak, öğretmenin ve insanların hayatlarına dokunmanın benim yaşam amacım olduğunu düşünürdüm hep. Kendimi bu alanda geliştirmek ve öğrencilerimin hayatlarında daha büyük farkındalıklar ve öğrenmeler yaratabilmek amacıyla başladığım koçluk eğitimleri sayesinde koçluk mesleğiyle tanıştım. Bu yeni meslek alanı bende öyle ufuklar açtı ki işte o anlam arayışının derinlerine inme fırsatı yarattı.

Başta kendime olan yolculuğumda yaşadığım deneyimler, sonrasında koçlukla hayatlarına dokunduğum insanlar bu anlama ve keşfetme sürecinin ne kadar kıymetli olduğunu ve bir kez daha yaşam amacımı gerçekleştirmenin hazzını yaşattı bana.

Bu keşfi yaşamama vesile olan, beni bu meslekle tanıştıran ve yeni deneyimlere ulaşmamı sağlayan; vizyonuna, hayata bakış açısına , duruşuna ve fikirlerine her zaman saygı duyduğum çok kıymetli dostum ve Hocam Burcu Özyürek Alp’e sonsuz teşekkürler .

Profesyonel Koçluk Akademisi bugün sahip olduğu vizyonla sektörde sayılı ICF onaylı eğitim veren kurumlardan olarak, geleceğe yön veren, etik kuraların izinde yürüyerek sayısız kişiye bu vizyonun ulaşmasını saylayacaktır.

Profesyonel Koçluk Akademisinde öğrenci olarak başladığım bu yola aynı vizyonun bir parçası olup, eğitmen olarak devam ediyor olmak benim adıma büyük gurur.

Profesyonel Koçluk Akademisi & ID Coaching International Bütünsel Gelişim Koçluğu mezunu

Bireysel Koç Eğitim Programı mezunu

Profesyonel Koçluk Akademisi & ID Coaching International Eğitim Koçluğu mezunu

ID Coaching International İntegral İlişki Koçluğu mezunu

P4C Kolaylaştırıcısı

Profesyonel Koçluk Akademisi Koç Eğitmeni