Duygu Yurtçu

Hepimizin yaşam senaryosu farklıdır. Herkes kendi senaryosunun başrolünde neleri yaptığı ya da yapmadıklarıyla var oluyor. Hayatımızda etkin ve etkili bir rol üstlenmek istiyorsak az zamanda çok iyi işler yaparak hedeflerimizin sonuçlarına ulaşıyoruz. Öz farkındalığımızı ne kadar erken keşfedersek öykülerimizde etkili bireyler haline geliyoruz.

Zamanı doğru kullanmak, bizim için doğrunun ne olduğunu fark etmek, önceliklerimizin ve değerlerimizin neler olduğunu anlamak, aldığımız kararları sorgulamak, sağlıklı cevaplar vermek için düşünmek, elde edilen sonuçların kendimiz adına konuşmasını sağlamak, gücümüzü ve yaratıcılığımızı keşfetmek, çözümlerin kendi içimizde olduğunu bulup adımlar atmak yaşamımızda bizi geliştiriyor.

Bizler yaşam yolunda gelişirken, tecrübe ve yeni bakış açıları kazanırken büyük bir bütünün parçası olduğumuzu da öğreniyoruz. Profesyonel Koçluk Eğitimleri sürecinde kendimi daha iyi tanıyıp güçlü duygular kazandığımda bu yolda devam etmek istedim.

Nasıl ki bende ki eksik parçayı BURCU HOCAM, ÖZGE HOCAM, FUNDA HOCAM ve aynı dönem eğitim aldığım diğer arkadaşlarım tamamladıysa bende artık başka insanların hayatlarında ihtiyaç duydukları o eksik parçaları tamamlama rolünü üstlenmeliyim diye düşünüyorum.
Hayat planıma eklediğim ve gerçekleştirme fırsatı yakaladığım koçluk eğitimleri ile kendime faydalı olmanın hazzı dışında; başka bireylere ve kurumlara da faydalı olacağıma inanmanın mutluluğu beni şimdiden heyecanlandırıyor.

Bilgi birikimlerini sınırsızca ve sabırla bizimle paylaşan Profesyonel Koçluk Akademisi ile karşılaşmadan önce yine gökyüzünde özgürce gezen ancak gök gürlemesinden ürken bir turna kuşu gibiydim; şu an ise yalnızca kendi kanatlarına güvenen bir kartal gibi yoluma devam etmenin gururunu taşıyorum.

Sonsuz Saygı ve Sevgilerimle

Bireysel Koç Eğitim Programı Mezunu – 2020