Çiğdem Yıldız

DEĞİŞİME HIZLI KOŞU

Doğru zamanda emin adımlarla başlar değişim…Hayatımızın mutlu olmadığımız veya bizi tatmin etmeyen noktalarında daha iyiye ulaşmak isteriz. İşte o zaman yanımıza aldığımız destektir koçluk.

Hayatımın monotonlaşmaya başladığı, çevremdeki olaylara pesimist baktığım bir dönemde tanıştım koçluk kavramıyla. Yargılayıcı ve yönlendirici bir meslek olan avukatlığı icra ediyor olmama karşın , insanları yargılamadan, yönlendirmeden, kendi içlerindeki değişim isteğini ve gücünü ortaya çıkaran bir yöntem olduğunu öğrendiğim koçluğu araştırmaya başladım.

Araştırmam sırasında da Burcu Özyürek Alp ile tanıştım. Koçluğu ondan dinleyip ne olduğunu anlayınca işte hayatımda var olmasını istediğim ,varlığına ihtiyaç duyduğum kavram bu, dedim.

Derhal Sertifika Programına kaydımı yaptırarak ,Koçluk yolunda yürümeye başladım. İnternational House Koçluk birimi, Koçluğu öğrenmek ve kendini geliştirmek adına gereken tüm materyalleri, bilgileri koç adaylarına cömertce sunuyor. Gerek konunun nazari bilgi boyutu gerek pratiğe dönüştürülmesi adına yoğun bir eğitim süreci ile koçluğu anlamamızı ve sindirmemizi sağladı. Eğitim gruplarında kişi sayısının az oluşu bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Birebir interaktif eğitim süreci burada etkin şekilde uygulanıyor.

Koçluk sınıflarında oluşan dostane ortam dersten çok uzak ciddi ama sıkmayan yormayan bir tempoda bilgiyi öğrenmeyi amaçlıyor. İnsanların iç dünyalarındaki akıcılığı sağlamak adına ,doğru noktadan nötr bir bakış açısı ile bakabilmeyi öğretiyor. Hayatı olumlu düşünerek daha keyifli hale getiriyor.

Profesyonel Koçluk Sertifika Programından mezun olmak koçluk yolundaki öğrenme sürecini bitirmiyor. Mezunlar için düzenlenen pratik çalışma geceleri, bilgileri taze tutmayı, başka mezunlarla tanışmayı, fikir ve deneyimleri ilk ağızdan paylaşmayı sağlıyor. Koçluğun renkli dünyasına buradan başlamak, parlak bir geleceğe giden gerçek değişimdir.

Profesyonel Koç

Avukat

Profesyonel Koçluk Sertifika Programı Mezunu – Temmuz 2015