Hakkımızda

Burcu ÖZYÜREK ALP ( PCC – ICF )

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Felsefe bölümlerinde lisans eğitimini tamamlamıştır.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Akredite Koç Eğitim Programlarının yanı sıra İnsan Kaynakları Yönetimi, Eğitim Koçluğu, Anlayarak Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri alanlarında da eğitimlerini tamamlamıştır.

2008 senesinden bu yana;

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ( EKOSEM ) bünyesinde Koçluk Sertifika Programı ve Profesyonel Koçluk Atölyesi eğitmenliği yapmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) de Temel Koçluk dersleri vermiştir.

İzmir Ticaret Odası’nda Profesyonel Koçluk ve Anlayarak Hızlı Okuma Atölyesi eğitmenliği yapmıştır.

Bunun yanı sıra çeşitli üniversitelerde ve eğitim kurumlarında dönemsel Eğitim Koçluğu programları uygulamakta, bireysel ve grup çalışmaları olarak öğrencilerin sınavlara hazırlanma süreçlerinde koçluk desteği vermektedir.

Kurumsal firmalarda Yönetici Koçluğu ve Kurumsal Koçluk Atölyeleri oluşturup uygulamakta ve Yöneticilere Danışmanlık ve Koçluk hizmeti vermektedir.

Profesyonel Koçlar için Temel Koçluk, Öğrenci Koçluğu, Mentörlük, Hızlı Okuma ve Koçluk İmaj Atölyeleri oluşturup uygulamakta ve bireysel mentörlük hizmeti vermektedir.

International House İzmir Dil Okulunda ise Yabancı Dil öğrenimine destek olacak Profesyonel Koçluk hizmetlerini halen vermektedir.

ICF Akredite ID Coaching  International “Eğitim Koçluğu Programı’’nın İzmir Temsilciliğini yapmaktadır. Tüm çalışmalarını kendi kurduğu Profesyonel Koçluk Akademisi markası adı altında toplamıştır.

Bireysel Koç Eğitim Programı adıyla ICF Akredite kendi koç eğitim programını yazmıştır. (2020 – Ocak)

ICF Akredite ID Coaching eğitimleri Koç Eğitmenliğini de üstlenmiş durumdadır.

Öğretim Görevlisi statüsü ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda “Koçluk, Liderlik ve Kariyer Yönetimi” dersini de sunmaktadır. (2020 – Şubat)

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan Profesyonel Koçluk, sadece popüler değil; aynı zamanda Düşünmenin ve Öğrenmenin sistemi olarak başarısı kanıtlanmış bir disiplindir.

Daha fazla sayıda insanı bu meslek ile tanıştırmak ve kendisini  Değişim'in Yöntemi olarak ortaya koyan bu sistemi hak ettiği öneme ve değere ulaştırmak hedefi ile 10 yıllık tecrübemizi kullanarak eğitimler düzenlemekte ve bireysel olarak da Koçluk hizmeti sunmaktayız.

 

Her bir yaşam alanınızdaki mutluluğunuzu, başarınızı, performansınızı, verimliliğinizi ve yönetim becerilerinizi bulunduğu halden, <strong>Daha İyi</strong> hale getirmek; Koçluk mesleğinin birincil amacıdır.

Her bir eğitimimizin temel kazanımı, mezunlarımızı önce kendi hayatlarının Koç'u haline getirmek, sonrasında çevrelerinde bu konuda faydalı olmalarını sağlamaya çalışmaktır.

Çalıştığımız üniversite, kurum ve iş birliği halinde olduğumuz firmalar aracılığıyla fazla sayıda insanı Profesyonel Koçlukla tanıştırdık ve yeni bir meslek edinmelerine katkıda bulunduk.

 

Sürdürmekte Olduğumuz Eğitimlerimiz;

 

International House İzmir’de sürdürmekte olduğumuz Bireysel Koçluk, Profesyonel Koçluk, Kurumsal Koçluk ve Eğitim Koçluğu Atölyelerimiz ve ICF tarafından akredite edilmiş 175 Saatlik ID Coaching ACTP Eğitimimizdir.

Bunun yanı sıra mezun Koç'larımız bireysel koçluk hizmetlerini bizimle birlikte sürdürmekte ve gelişimlerine her daim devam etmektedirler.

 

Profesyonel Koçluk Akademisi sözünü ettiğimiz eğitimlerimizin tek bir çatı altında toplanması amacıyla Profesyonel Koç PCC Burcu Özyürek Alp tarafından kurulmuş, Mezun buluşmalarını, Yaşam Boyu Gelişimi, Öğrenmeyi ve Takip sürecini önemsediğimizden dolayı da ‘Akademi’ adını almıştır.