Hakkımızda

BURCU ÖZYÜREK ALP ( PCC - ICF )

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Felsefe bölümlerinde lisans eğitimini tamamlamıştır. İnsan Kaynakları Yönetimi, Profesyonel Koçluk, Eğitim Koçluğu ve Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmenliği alanlarında uluslararası geçerlilikte sertifikalara sahiptir.

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ( EKOSEM ) bünyesinde Koçluk Sertifika Programı ve Profesyonel Koçluk Atölyesi eğitmenliği yapmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) de Temel Koçluk eğitimleri vermiştir. İzmir Ticaret Odası’nda Profesyonel Koçluk ve Anlayarak Hızlı Okuma Atölyesi eğitmeni olarak çalışmıştır. International House İzmir Dil Okulunda ise Yabancı Dil öğrenimine destek olacak Profesyonel Koçluk hizmetleri vermiştir.

 

Bunun yanı sıra çeşitli üniversitelerde ve eğitim kurumlarında dönemsel Eğitim Koçluğu programları uygulamakta, bireysel ve grup çalışmaları olarak öğrencilerin sınavlara hazırlanma süreçlerinde koçluk desteği vermektedir. Kurumsal firmalarda Yönetici Koçluğu ve Kurumsal Koçluk Atölyeleri yazıp uygulamakta ve Yöneticilere Danışmanlık ve Koçluk hizmeti vermektedir.

 

2012 Kasım tarihinden beri çeşitli üniversitelerde Profesyonel Koçluk Sertifika Programları hazırlayıp eğitmenliğini yapmaktadır. Şu anda ise International House İzmir'de Kurumsal ve Bireysel Koçluk hizmetleri de sunmakta; ICF Akredite ID Coaching International "Bütünsel Gelişim Koçluğu" Eğitim Programının İzmir Temsilciliğini yapmaktadır. Mayıs 2018 tarihinde de ICF'ten PCC ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan Profesyonel Koçluk, sadece popüler değil; aynı zamanda Düşünmenin ve Öğrenmenin sistemi olarak başarısı kanıtlanmış bir disiplindir.

Daha fazla sayıda insanı bu meslek ile tanıştırmak ve kendisini  Değişim'in Yöntemi olarak ortaya koyan bu sistemi hak ettiği öneme ve değere ulaştırmak hedefi ile 10 yıllık tecrübemizi kullanarak eğitimler düzenlemekte ve bireysel olarak da Koçluk hizmeti sunmaktayız.

 

Her bir yaşam alanınızdaki mutluluğunuzu, başarınızı, performansınızı, verimliliğinizi ve yönetim becerilerinizi bulunduğu halden, <strong>Daha İyi</strong> hale getirmek; Koçluk mesleğinin birincil amacıdır.

Her bir eğitimimizin temel kazanımı, mezunlarımızı önce kendi hayatlarının Koç'u haline getirmek, sonrasında çevrelerinde bu konuda faydalı olmalarını sağlamaya çalışmaktır.

Çalıştığımız üniversite, kurum ve iş birliği halinde olduğumuz firmalar aracılığıyla fazla sayıda insanı Profesyonel Koçlukla tanıştırdık ve yeni bir meslek edinmelerine katkıda bulunduk.

 

Sürdürmekte Olduğumuz Eğitimlerimiz;

 

International House İzmir’de sürdürmekte olduğumuz Bireysel Koçluk, Profesyonel Koçluk, Kurumsal Koçluk ve Eğitim Koçluğu Atölyelerimiz ve ICF tarafından akredite edilmiş 175 Saatlik ID Coaching ACTP Eğitimimizdir.

Bunun yanı sıra mezun Koç'larımız bireysel koçluk hizmetlerini bizimle birlikte sürdürmekte ve gelişimlerine her daim devam etmektedirler.

 

Profesyonel Koçluk Akademisi sözünü ettiğimiz eğitimlerimizin tek bir çatı altında toplanması amacıyla Profesyonel Koç PCC Burcu Özyürek Alp tarafından kurulmuş, Mezun buluşmalarını, Yaşam Boyu Gelişimi, Öğrenmeyi ve Takip sürecini önemsediğimizden dolayı da ‘Akademi’ adını almıştır.