Hakkımızda

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan Profesyonel Koçluk, sadece popüler değil; aynı zamanda Düşünmenin ve Öğrenmenin sistemi olarak başarısı kanıtlanmış bir disiplindir.Daha fazla sayıda insanı bu meslek ile tanıştırmak ve kendisini  Değişim'in Yöntemi olarak ortaya koyan bu sistemi hak ettiği öneme ve değere ulaştırmak hedefi ile ”10 yılı aşkın süredir” Koçluk eğitim programları düzenlemekte ve bireysel koçluk hizmetleri sunmaktayız.

 

Her bir yaşam alanınızdaki mutluluğunuzu, başarınızı, performansınızı, verimliliğinizi ve yönetim becerilerinizi bulunduğu halden, daha İyi hale getirmek; yolculuğunuzda size eşlik etmek ve bu düşünce doğurtucu süreçte size ayna olmak koçluk mesleğinin en temel amacıdır.Her bir eğitimimizin temel kazanımı, mezunlarımızı önce kendi hayatlarının Koç'u haline getirmek, sonrasında çevrelerinde bu konuda faydalı olmalarını sağlamaya çalışmaktır.

 

Çalıştığımız üniversite, kurum ve iş birliği halinde olduğumuz firmalar aracılığıyla fazla sayıda insanı Profesyonel Koçlukla tanıştırdık ve yeni bir meslek edinmelerine katkıda bulunduk. 2020 senesinin Nisan ayından itibaren Burcu Özyürek Alp, PCC’nin yazdığı ve ICF’ten ACSTH statüsünde onay alan Bireysel Koç Eğitim Programımızı da eğitimlerimize eklemekten büyük gurur duymaktayız.

 

Sürdürmekte Olduğumuz Eğitimlerimiz;

International House İzmir’de sürdürmekte olduğumuz Bireysel Koçluk, Profesyonel Koçluk, Kurumsal Koçluk ve Eğitim Koçluğu Atölyelerimiz ICF Akredite ID Coaching Bütünsel Gelişim Koçluğu ACTP programımız ve ICF’ten ACSTH statüsünde onay almış Bireysel Koç Eğitim Programımızdır.Bunun yanı sıra mezun Koç'larımız bireysel koçluk hizmetlerini bizimle birlikte sürdürmekte ve gelişimlerine her daim devam etmektedirler.

 

Profesyonel Koçluk Akademisi sözünü ettiğimiz eğitimlerimizin tek bir çatı altında toplanması amacıyla Profesyonel Koç PCC Burcu Özyürek Alp tarafından kurulmuş, Mezun buluşmalarını, Yaşam Boyu Gelişimi, Öğrenmeyi ve Takip sürecini önemsediğimizden dolayı da ‘Akademi’ adını almıştır.

 

Burcu ÖZYÜREK ALP, PCC ( Kurucu - Eğitmen )

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Felsefe bölümlerinde lisans eğitimini tamamlamıştır.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Akredite Koç Eğitim Programlarının yanı sıra İnsan Kaynakları Yönetimi, Eğitim Koçluğu, Anlayarak Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri alanlarında da eğitimlerini tamamlamıştır.

2008 senesinden bu yana;

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ( EKOSEM ) bünyesinde Koçluk Sertifika Programı ve Profesyonel Koçluk Atölyesi eğitmenliği yapmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) de Temel Koçluk dersleri vermiştir.

İzmir Ticaret Odası’nda Profesyonel Koçluk ve Anlayarak Hızlı Okuma Atölyesi eğitmenliği yapmıştır.

Bunun yanı sıra çeşitli üniversitelerde ve eğitim kurumlarında dönemsel Eğitim Koçluğu programları uygulamakta, bireysel ve grup çalışmaları olarak öğrencilerin sınavlara hazırlanma süreçlerinde koçluk desteği vermektedir.

Kurumsal firmalarda Yönetici Koçluğu ve Kurumsal Koçluk Atölyeleri oluşturup uygulamakta ve Yöneticilere Danışmanlık ve Koçluk hizmeti vermektedir.

Profesyonel Koçlar için Temel Koçluk, Öğrenci Koçluğu, Mentörlük, Hızlı Okuma ve Koçluk İmaj Atölyeleri oluşturup uygulamakta ve bireysel mentörlük hizmeti vermektedir.

Tüm çalışmalarını kendi kurduğu Profesyonel Koçluk Akademisi markası adı altında toplamıştır.

Bireysel Koç Eğitim Programı adıyla ICF'ten ACSTH statüsünde onay alan kendi Koç Eğitim Programını yazmıştır. (2020 – Ocak)

ICF Akredite ID Coaching ACTP eğitimlerinin de Koç Eğitmenliğini de üstlenmiş durumdadır.

Öğretim Görevlisi statüsü ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda “Koçluk, Liderlik ve Kariyer Yönetimi” dersini de sunmaktadır. (2020 – Şubat)

ÖZGE KOVALI YİĞİT, ACC  ( Eğitmen )

2005 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde Lisans Eğitimini Tamamlamıştır.
2014 yılında Ege Üniversitesi Yönetim Organizasyon ve İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlamıştır.
İnsan Kaynakları Yönetimi, Kurumsal Mentorluk, Bütünsel Gelişim Koçluğu, Eğitim Koçluğu ve Anlayarak Hızlı Okuma, Transaksiyonel Analiz konularında eğitimler almıştır.
Toplam 6 yıl Denim Yıkama sektöründe faaliyet gösteren İzmir Tekstil AŞ.’ de Üretim Planlama ve Müşteri ilişkileri sorumlusu olarak çalışmıştır. (2005-2011)
Toplam 8 yıl DEFACTO Perakende Tic. As de sırasıyla Mağaza Müdürü ve Bölge İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak görev almıştır. ( 2011-2019)
2013 yılından bu yana Kurumsal ve Bireysel Koçluk & Mentörlük yapmaktadır.

 

* ICF Akredite ID Coaching Bütünsel Gelişim Koçluğu 175 saat koçluk eğitimi sertifikasına sahiptir. (ACTP)

 * ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Akademisi Bireysel Koç Eğitimi 64 saat koçluk eğitimi sertifikasına sahiptir. (ACSTH)

 * 150 saat mentorluk eğitimi sertifikasına sahiptir. (FLOW Coaching Int)

 * 180 saat bireysel koçluk tecrübesi bulunmaktadır.

 * ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) – ACC Ünvanlı Koçtur.

 

2019 Nisan Ayı itibari ile İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Kurumsal & Bireysel Koçluk Hizmetleri ve Eğitmenlik yapmaktadır.
2020 Mart ayı itibari ile Profesyonel Koçluk Akademisin’de Uygulama Eğitmenliği ve Eğitmenlik yapmaktadır.
2019 Eylül ayından bu yana, koçluk becerilerini kullanarak insanların kendilerini keşfetme yolculuğunu konu alan, kendi yazdığı “Sen Sana Nasıl Yardımcı Olabilirsin” isimli kişisel farkındalık atölyeleri düzenlemektedir.
Stres ve Zaman Yönetimi, Etkili Sunum Teknikleri, Motivasyon ve Duygusal Dayanıklılık gibi konular da eğitimler vermektedir.

Projeler

* 2017 yıllından bu yana Peryön – Ege Üniversitesi işbirliği ile Kariyer Melekleri Projesinde Mentör olarak görev almaktadır.

* 2019 yılında EMCC Tarafında koordine edilen Avrupa Birliği Projesi - Genç Pozitif Liderler Projesinde Koç olarak görev almaktadır.

* 2020 yılında Peryön tarafından koordine edilen Türk Mühendis Kızlar projesinde koç olarak görev almaktadır

* 2020 yılında YenidenBiz derneği mentörlük projesinde mentor olarak görev almaktadır.

PERYÖN ve ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesidir.

FUNDA ATAY TAŞKIRAN, PCC ( Eğitmen )

Ege üniversitesi   Fen Edebiyat Fakültesi   FELSEFE lisans bölümünü tamamlamıştır

Akdeniz Üniversitesi   Eğitim Fakültesi   Pedagojik Formasyon  eğitimini tamamlamıştır

Antalya Sistem Dershanesi’nde   Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve Felsefe Grubu öğretmenliği yapmıştır.

İstek Özel Antalya Muratpaşa Yeditepe Koleji Anadolu Ve Fen Lisesinde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlik yapmıştır.

İstek Özel Antalya  Muratpaşa Yeditepe Koleji Anadolu Ve Fen Lisesi’nde  Müdür  Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi ‘Eğiticinin Eğitimi’ sertifika programı

ADE Antalya Davranış Bilimleri Enstitüsü ‘Çocuklarda Kaygı Bozukluklarını Tanıma ve Kaygı Bozukluklarına Yaklaşımlar’ eğitimi  Psikiyatrist Dr. Nurdan Girgin

* Başkent Üniversitesi E.M ‘İnsan Kaynakları Yönetiminde Kişilik Analizi ve Uygulamaları Eğitimi’

* TOBB Üniversitesi E.M   ‘Etkili İletişim Becerileri  Eğitimi’

* Öfke Kontrollü Eğitimi Aknet Akademi 2018

* MINDFULLNESS 101 Eğitimi   Erhan Ali Yılmaz

* Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi ‘Gelişim Zamanı ve Hayatın Ritmi’ semineri Dr. Nurcan Baç

* Euro Gap ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi ve Dökünmantasyon’ eğitimi sertifika programı

* ÖZ-DE-BİR Özel Dershaneler Birliği Derneği Eğitim Kurumlarında Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetlerinin   Güncel Sorunları

* K.T.C Doğu Akdeniz üniv  S.E.M Yeni Sınav Sistemi ve Puanların Karşılaştırılması Eğitim semineri Eğitim Uz. Sadık Gültekin

* ID Coaching Eğitim Koçluğu - 64 Saat ACSTH – ICF (Coaching Skills for Teachers)

* ID Coaching Bütünsel Gelişim Koçluğu - 40 Saat ACSTH - ICF (Change Focused Coaching)

* ID Coaching Bütünsel Gelişim Koçluğu - 40 Saat ACSTH - ICF (Transformational Coaching)

* ID Coaching İlişki Koçluğu - 24 Saat CCE - ICF(Integral Love Relationships Coaching)

* Profesyonel Koçluk Akademisi – Bireysel Koç Eğitim Programı - 64 Saat ACSTH – ICF (Individual Coach Training Program

* P4C Türkiye Pearson Akredite Eğitmen Eğitimi (Modül 1-Modül 2)

 

Verimli Çalışma Teknikleri, Öz Disiplin Geliştirme, Ergenlik sürecinde Anne-Baba Tutumu gibi konularda çeşitli okullara eğitim seminerleri vermektedir.

Ayrıca Kadın-Erkek ilişkileri, İlişki Koçluğu, Eğitim Koçluğu, İletişim Teknikleri, Girişimcilik, Başarı Eşikleri, Liderlik, Sınav Kaygısı, Motivasyon ve Çatışma Becerileri gibi konularda seminerler düzenlemiştir.

Gülçe Özçit Gürel ( Eğitmen )

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden 2013 yılında mezun olmuştur.

2017 yılında İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü İmmunoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimi tamamlamış ve yine aynı bölümde doktora programına başlamıştır.

2019 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlayarak, TUBİTAK ve üniversite BAP birimi destekli birçok projede yürütücü ve bursiyer araştırmacı olarak görev almanın yanı sıra öğretmenlik yapmıştır.

Sağlık bilimleri ve İmmunoloji alanında ulusal ve uluslar arası pek çok kongre, konferans ve seminere katılarak konuşmalar yapmıştır.

2020 yılında Profesyonel Koçluk Akademisi ‘’Bireysel Koç Eğitim Programı 64 saat ACSTH – ICF (Individual Coach Training Program)’’ eğitimini tamamlamıştır.

Aynı zamanda Emotion Coaching UK tarafından ‘’Duygu Koçluğu Mentorluğu’’ eğitimine katılmıştır. Öğrenci koçluğu ve buna entegre olarak ebeveynlere yönelik Duygu Koçluğu konusunda çalışmalar düzenlemektedir.