Hakkımızda

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan Profesyonel Koçluk, sadece popüler değil; aynı zamanda Düşünmenin ve Öğrenmenin sistemi olarak başarısı kanıtlanmış bir disiplindir.Daha fazla sayıda insanı bu meslek ile tanıştırmak ve kendisini  Değişim'in Yöntemi olarak ortaya koyan bu sistemi hak ettiği öneme ve değere ulaştırmak hedefi ile ”10 yılı aşkın süredir” Koçluk eğitim programları düzenlemekte ve bireysel koçluk hizmetleri sunmaktayız.

 

Her bir yaşam alanınızdaki mutluluğunuzu, başarınızı, performansınızı, verimliliğinizi ve yönetim becerilerinizi bulunduğu halden, daha İyi hale getirmek; yolculuğunuzda size eşlik etmek ve bu düşünce doğurtucu süreçte size ayna olmak koçluk mesleğinin en temel amacıdır.Her bir eğitimimizin temel kazanımı, mezunlarımızı önce kendi hayatlarının Koç'u haline getirmek, sonrasında çevrelerinde bu konuda faydalı olmalarını sağlamaya çalışmaktır.

 

Çalıştığımız üniversite, kurum ve iş birliği halinde olduğumuz firmalar aracılığıyla fazla sayıda insanı Profesyonel Koçlukla tanıştırdık ve yeni bir meslek edinmelerine katkıda bulunduk. 2020 senesinin Nisan ayından itibaren Burcu Özyürek Alp, MCC’nin yazdığı ve ICF’ten ACSTH statüsünde onay alan Bireysel Koç Eğitim Programımızı da eğitimlerimize eklemekten büyük gurur duymaktayız.

 

Sürdürmekte Olduğumuz Eğitimlerimiz;

ICF’ten ACSTH statüsünde onay almış Bireysel Koç Eğitim Programımız: Individual Coach Training Program

Koç Eğitmenlerimizin kendi tasarlamış oldukları atölyeleri;

  • Koçluk Atölyesi,

  • Eğiticinin Eğitimi Atölyesi,

  • Öğrenci Koçluğu Atölyesi

 

Profesyonel Koçluk Akademisi sözünü ettiğimiz eğitimlerimizin tek bir çatı altında toplanması amacıyla Profesyonel Koç - MCC Burcu Özyürek Alp tarafından kurulmuş, Mezun buluşmalarını, Yaşam Boyu Gelişimi, Öğrenmeyi ve Takip sürecini önemsediğimizden dolayı da ‘Akademi’ adını almıştır.

 

 

Burcu ÖZYÜREK ALP, MCC 

Kurucu, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni, Mentör, Öğretim Üyesi, Yazar

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Felsefe bölümlerinde lisans eğitimini tamamlamıştır.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Akredite Koç Eğitim Programlarının yanı sıra İnsan Kaynakları Yönetimi, Eğitim Koçluğu ve Liderlik alanlarında da almış olduğu eğitimlerle 600 saate yakın mesleki eğitim bilgisine sahiptir.

2008 senesinden bu yana;

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ( EKOSEM ) bünyesinde Koçluk Sertifika Programı ve Profesyonel Koçluk Atölyesi yazarlığı ve eğitmenliği yapmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) de Temel Koçluk dersleri vermiştir.

Beş sene boyunca İzmir Ticaret Odası’nda Profesyonel Koçluk eğitmenliği yapmıştır.

Bunun yanı sıra on seneyi aşkın süre, çeşitli üniversitelerde ve eğitim kurumlarında dönemsel Eğitim Koçluğu programları uygulamış, bireysel ve grup çalışmaları olarak öğrencilerin sınavlara hazırlanma süreçlerinde koçluk desteği vermiştir.

Kariyerinin son dönemlerinde kurumsal firmalarda Yönetici Koçluğu ve Kurumsal Koçluk Atölyeleri oluşturup uygulamakta ve yöneticilere Koçluk hizmeti vermektedir.

Profesyonel Koçlar için, Kurumsal Koç kimliği oluşturma noktasında bireysel Mentörlük hizmeti vermektedir.

Mentörlük yaptığı konular ise; Sosyal Medya'da görünürlük, kendi Koçluk eğitim programlarını oluşturma, Koçluk CV'si hazırlama, Koçluk alanında ticari kimlik yapılandırma ve sözü edilen çalışmalara süpervizyon verme şeklindedir.

3.000 saate yakın bireysel koçluk saati bulunmaktadır. 30.000'den fazla sayıda kişiye Koçluk Eğitimi vermiştir.

Tüm çalışmalarını kendi kurduğu Profesyonel Koçluk Akademisi markası adı altında toplamıştır.

Bireysel Koç Eğitim Programı adıyla ICF'ten ACSTH statüsünde onay alan kendi Koç Eğitim Programını yazmıştır. (2020 – Ocak)

Öğretim Görevlisi statüsü ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda “Koçluk, Liderlik ve Kariyer Yönetimi” dersini de sunmaktadır. (2020 – Şubat)

"Tanıştırayım Koçluk" ismiyle kendi yazmış olduğu kitabının okuyucu ile buluşmasını sabırsızlıkla beklemektedir. (2019 - Eylül)

ÖZGE KOVALI YİĞİT, PCC

İnsan Kaynakları Profesyoneli, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni

 

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Lisans ve İnsan Kaynakları Yönetimi ve Yönetim Organizasyonu Yüksek Lisans Programı mezunu olan Özge Kovalı Yiğit,

Profesyonel iş yaşamına başladığı tekstil üretim ve perakende sektörlerinde, planlama, müşteri ilişkileri, yönetim ve insan kaynakları alanlarında 15 yıla yakın kurumsal kimlikte çalışmıştır.

2020 Mart ayı itibari ile Profesyonel Koçluk Akademisin’de  Kurumsal&Bireysel Koçluk Hizmetleri vermekte ve Eğitmenlik yapmaktadır.

5000 saat – 10.000 katılımcı eğitmenlik tecrübesi bulunmaktadır.

Bireylerin Koçluk Becerilerini kullanarak, kendilerini keşfetme yolculuğunu konu alan, farklı konu başlıklarında kişisel farkındalık atölyeleri tasarlamakta ve sunmaktadır.

Eğitimlerinde çalıştığı ana konulardan bazıları; Stres ve Zaman Yönetimi, Duygusal Dayanıklılık, Şiddetsiz İletişim, Konsantrasyon ve Odaklanma, Hedef Belirleme ve Motivasyon Etkili Sunum Teknikleri, Eğiticinin Eğitimi, gibi konularda çok sayıda Kişisel Farkındalık eğitimleri vermekte ve tasarlamaktadır..

500 saate yakın bireysel koçluk tecrübesi bulunmaktadır.

500 saate yakın (Uluslararası Koçluk Federasyonu ) onaylı koçluk eğitimini tamamlamıştır ve NLP Practitioner dır.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) – ACC Ünvanlı Koçtur.

Üniversite yıllarından bu yana  sivil toplum kuruluşunda, gönüllü olarak görev almaktadır. 2014 yılından bu yana gönüllü koçluk&mentörlük projelerinde profesyonel koç, mentör ve eğitmen kimliğinde görev almaktadır.

Birlikte çalıştığı sivil toplum kuruluşları ve derneklerden bazıları;  ICF Türkiye – EMCC - Peryön – Ege Üniversitesi – İzmir Büyükşehir Belediyesi Havagazı Gençlik Yerleşkesidir.

Profesyonel Koçluk Akademisi bünyesinde oluşturulan sosyal sorumluluk projelerine ekip liderliği yapmaktadır.

Tekstil Mühendisleri Odası, PERYÖN ve ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesidir.

ICF Türkiye - Ege Bölge Takımında aktif olarak görev almaktadır.

 

Detaylı CV İçin Tıklayınız >>

GÜLCE ÖZÇİT GÜREL

Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni

 

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden 2013 yılında mezun olmuştur.

2017 yılında İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü İmmunoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimi tamamlamış ve yine aynı bölümde doktora programına başlamıştır.

2019 yılında İstanbul Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlayarak, TUBİTAK ve üniversite BAP birimi destekli birçok projede yürütücü ve bursiyer araştırmacı olarak görev almanın yanı sıra öğretmenlik yapmıştır.

Sağlık bilimleri ve İmmunoloji alanında ulusal ve uluslar arası pek çok kongre, konferans ve seminere katılarak konuşmalar yapmıştır.

2020 yılında Profesyonel Koçluk Akademisi ‘’Bireysel Koç Eğitim Programı 64 saat ACSTH – ICF (Individual Coach Training Program)’’ eğitimini tamamlamıştır.

Aynı zamanda Emotion Coaching UK tarafından ‘’Duygu Koçluğu Mentorluğu’’ eğitimine katılmıştır. Öğrenci koçluğu ve buna entegre olarak ebeveynlere yönelik Duygu Koçluğu konusunda çalışmalar düzenlemektedir.